Budowa własnego domu, to ogrom obowiązków, które trzeba dopilnować. Dobór odpowiednich materiałów, podejmowanie strategicznych decyzji. A w tym wszystkim przewijające się pytanie odnoszące się do tego, jakie drzwi zewnętrzne wybrać?

Jakie drzwi zewnętrzne wybrać do małego domu?

Na pewno takie, które wyróżniają się wysokim współczynnikiem przenikania ciepła. Dlaczego? Wiele osób wybór drzwi wejściowych traktuje nieco zbyt pobłażliwe, przez co cierpią na tym w przyszłości ich rachunki za ogrzewanie. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że nie tylko przez okna, ale również przez drzwi ucieka bardzo duża ilość ciepła. Dlatego też należy zwrócić uwagę na dane techniczne, gdzie taki współczynnik jest określony. Przy drzwiach zewnętrznych tego typu wartości powinny utrzymać się na poziomie 1,3-1,5 W/(m2.K). Osoby bardziej wymagające mogą zdecydować się na zakup drzwi, gdzie U = 0,8 W/(m2.K).

Z jakiego materiału wybrać drzwi?

Chcąc odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie drzwi zewnętrzne wybrać, należy również zastanowić się nad tym, jaki materiał powinien zostać bazą. Do wyboru są drzwi zewnętrzne ze stali, z drewna, PCW. Nie można również zapomnieć o tych modelach, które wykonane są z aluminium. Która z tych propozycji będzie najlepsza? Pod uwagę należy wziąć także zasoby swojego portfela, ponieważ drzwi aluminiowe są dobre, ale ich cena może nieco przerazić społeczeństwo. Na szczęście, producenci drzwi wejściowych myślą o wszystkich osobach, dając dostęp do wysokiej jakości stolarki drzwiowej. 

 

Comments are closed.