Początek roku to intensywny czas nie tylko dla dzieci, ale również dla rodziców. Kompletowanie wyprawki, spotkania z wychowawcą i zorganizowanie każdego dnia to tylko część wyzwań, z jakimi mierzą się opiekunowie. Jedną z najważniejszych kwestii, jakiej należy poświęcić czas, jest kupno ubezpieczenia NNW. Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe? Sprawdź!

Ubezpieczenie szkolne proponowane przez placówkę

Podczas pierwszej wywiadówki wychowawca przedstawia rodzicom ofertę ubezpieczenia zbiorowego. Wydawać by się mogło, że każdy rodzic musi wyrazić zgodę na objęcie dziecka ochroną i uregulować składkę. Tymczasem okazuje się, że ubezpieczenie szkolne nie jest obowiązkowe i każdy rodzic sam decyduje, w jakim towarzystwie i czy w ogóle ubezpieczy swoje dziecko. Co ważne, oferty proponowane przez szkołę są zazwyczaj mocno okrojone. Z tego względu przezorni rodzice często rezygnują z oferty szkoły i szukają lepszej, korzystniejszej polisy na własną rękę.

Zakres polisy

Ubezpieczenie szkolne, czyli polisa następstw nieszczęśliwych wypadków, zapewnia dziecku kompleksową ochronę nie tylko wtedy, kiedy przebywa w szkolnych murach. Polisy stworzone z myślą o przedszkolakach, uczniach i studentach obowiązują przez cały rok, również w czasie wolnym, weekendy, dni wolne od zajęć. ubezpieczenie można zawrzeć jeszcze przed rozpoczęciem nauki, od razu po narodzinach. Dzięki polisie Twoja pociecha może liczyć na wsparcie w  trudnej sytuacji. Środki z polisy mogą pokryć na przykład pobyt w szpitalu na skutek nieszczęśliwego wypadku lub choroby, zakup sprzętu rehabilitacyjnego czy opłacić profesjonalną pomoc medyczną. Zakres polisy uzależniony jest od wybranego wariantu.

 

 

Comments are closed.