Styl industrialny jest obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych w domach czy w mieszkaniach. Szukając inspiracji na wnętrza, warto pamiętać, że jednym z ważniejszych elementów są tu okna. Okna do salonu w stylu industrialnym pozwolą lepiej doświetlić wnętrze i nadać mu charakteru. Jakie okna rekomendowane są do wnętrz loftowych?

Jakie okna do salonu w stylu industrialnym wybrać?

Przestrzenie industrialne mają swoje cechy charakterystyczne: są zazwyczaj wysokie, przestronne, brak tu zbędnych dodatków i bibelotów. Uwagę przyciągają okna, które muszą być wysokie (przynajmniej na połowę wysokości ściany), aby jak najlepiej doświetlić takie wnętrza. Okna do salonu w stylu industrialnym powinny być więc wysokie, ale też odpowiednio wpisane we wnętrze. Wysokie ramy świetnie będą prezentować się w towarzystwie szczotkowanego betonu czy cięgieł. Warto pamiętać, że ramy okienne dostępne są w szerokiej gamie kolorów – w przypadku wnętrz loftowych warto postawić na kolor czerni, antracytu czy grafitu. Ważne, aby kolor ramy komponował się z innymi elementami wystroju wnętrza, np. lampami czy meblami.

Elementem, który nadaje charakteru oknom industrialnym są szprosy. Szprosy to poziome i pionowe listwy, które nadają oknom niebanalnej oprawy. W sprzedaży są okna z naklejanymi szprosami, jak również szprosami międzyszybowymi.

Okna do salonu w stylu industrialnym – jaki model wybrać?

Szeroki wybór stolarki okiennej pozwala na dopasowanie okna do swoich potrzeb. w przypadku wnętrz loftowych zdecydowana większość kupujących decyduje się na konstrukcje drewniano-aluminiowe, które świetnie wpiszą się w industrialny klimat. Kluczem do niebanalnej aranżacji są również detale – okna industrialne warto wyposażyć w stylizowane klamki. By chronić się przed słońcem rekomendowane są żaluzje międzyszybowe.

 

Comments are closed.