Każda pani (i nie tylko) chciałaby mieć piękne paznokcie. Prawidłowo wykonany manicure zajmuje sporo czasu, ale daje świetne efekty. Warto wykonywać go w profesjonalnych salonach. Sprawdźmy, jak wyglądają najpopularniejsze i najlepsze metody na piękne paznokcie.

Hybrydy

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszy się manicure hybrydowy. Polega on na położeniu na paznokciach specjalnego lakieru, który jest utwardzany w świetle ultrafioletowym.

Dzięki temu można cieszyć się pięknymi i kolorowymi paznokciami nawet przez kilka tygodni. Można zapomnieć więc o odpryskach lakieru, dodatkowych poprawkach albo o lakierze, który sam odłazi z paznokci. Manicure hybrydowy jest wytrzymały, trwały i bardzo ładny.

Lakiery do niego są dostępne w wielu różnych kolorach, więc można wykonywać z nich wzorki, zatapiać kolorowe naklejki lub przygotowywać zdobienia w stylu ombre lub zwariowanych tęczowych motywach.

Akryle

Metoda akrylowa zdobienia paznokci także należy do grupy tych najbardziej popularnych. Umożliwia ona nadbudowanie akrylowego paznokcia na naturalnej płytce. Dzięki temu można paznokciom nadać zupełnie nowy kształt i długość. To bardzo bezpieczna metoda, która daje stylistce dużo wolności w przygotowaniu projektu.

Akrylowe zdobienia są wyjątkowo trwałe i dość łatwo można je wykonać. Oczywiście wcześniej należy zdobyć trochę doświadczenia i wprawy. Bardzo ważne jest też to, że zdobienia akrylem można wykonywać także na paznokciach, które nie są z niego wykonane.

Akrylowe zdobienia nadają ozdobom na paznokciach dodatkowej tekstury i sprawiają, że wyglądają one jeszcze lepiej, niż gdyby były wykonane z samego lakieru. Wbrew pozorom przygotowanie takich ozdób nie jest bardzo trudne, ale warto poćwiczyć jego przygotowanie na modelach, zanim przejdzie się do pracy z paznokciami klientek.

Manicure japoński

Czymś zupełnie innym jest manicure japoński. Bez wątpienia różni się on od tego, jak wygląda metoda akrylowa zdobienia paznokci. W przypadku manicure japońskiego najważniejsze jest wcieranie specjalnego pudru oraz pasty przy pomocy delikatnego pilniczka ze skóry jelenia.

To wyjątkowa metoda, która ma na celu rozjaśnienie paznokci, głębokie ich odżywienie oraz nadanie im zdrowego połysku. Jest to klasyczna metoda, która była używana już przez gejsze. W jej wypadku nie ma mowy o używaniu lakierów, więc paznokcie zachowują naturalny wygląd. Po prostu prezentują się zdrowo i bardzo estetycznie.

Więcej informacji znajdziesz na stronie paznokcie akrylowe.

Comments are closed.