Technologia pasywna jeszcze do niedawna kojarzyła się z niedostępnymi, innowacyjnymi budynkami stawianymi za naszą zachodnią granicą. To, co do niedawna było luksusem, powoli staje się standardem również na polskim rynku. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej oknom pasywnym – ważnemu elementowi układu pasywnego zapewniającego budynkom niemal całkowitą samowystarczalność energetyczną. Czym różnią się okna pasywne od standardowych? Sprawdź!

Ekologicznie, oszczędnie, komfortowo

Konstrukcja okien pasywnych jest dopracowana w detalach. Szczelne, nowoczesne ramy wyposażane są w wielowarstwowe oszklenia, między którymi umieszczony zostaje gaz szlachetny: argon lub krypton. Szkło dodatkowo pokrywane jest powłoką niskoemisyjną. Innowacyjne rozwiązania pozwalają ograniczyć  do minimum przepuszczalność okna. Na to, jak dużo ogrzanego powietrza ulatnia się przez całą konstrukcję okna, wskazuje parametr Uw. Zasada jest prosta – im mniejsza jest wartość współczynnika, tym bardziej szczelne jest okno. W przypadku okien energooszczędnych wartość Uw nie może przekraczać 1,1 W/m2K. Dla okien pasywnych ta wartość jest jeszcze mniejsza i spada poniżej 0,8 W/m2K.

Dzięki oknom pasywnym w domu panuje optymalna temperatura przez cały rok, co przekłada się na komfort codziennego życia domowników oraz wysokość comiesięcznych opłat za ogrzewanie.

Okna Internorm w Warszawie – sprawdzone rozwiązania

Aby okno mogło być określane mianem pasywnego, musi spełniać ściśle określone normy. Jeśli chcesz mieć pewność, że dobrze zainwestowałeś swoje pieniądze, wybierz okna Internorm dostępne w Warszawie. Wysokiej klasy okna renomowanego producenta powstają w Austrii. Jakość dopracowanych produktów potwierdzają certyfikaty przyznawane przez niezależne jednostki. 

Comments are closed.