Niemiecki rynek jest otwarty dla obcokrajowców. Za Odrą na stałe osiedliło się wielu Polaków, którzy pragnęli dla siebie lepszego życia. Część z nich po latach spędzonych za granicą decyduje się zrobić kolejny krok – rzucić pracę na etacie i rozkręcić swoją własną firmę. Zanim firma zacznie dobrze prosperować i przynosić zyski, należy przejść przez wiele procedur. Problemem dla niedoświadczonych osób może okazać się rejestracja firmy, prowadzenie księgowości i innych rozliczeń. Aby maksymalnie ułatwić sobie ten proces, wystarczy nawiązać współpracę z doświadczonym księgowym w Niemczech.

Własna firma: jakie warunki trzeba spełnić?

Okazuje się, że założenie działalności gospodarczej jest dostępne niemal dla każdej osoby od lat przebywającej na terenie tego kraju. Aby zarejestrować firmę, a potem sprzedawać swoje usługi lub produkty, należy ukończyć 18 lat i mieć stały meldunek na terenie Niemiec. Tylko w niektórych, specjalistycznych branżach konieczne będzie przedstawienie uprawnień do wykonywania konkretnych czynności.

Twój księgowy w Niemczech mówiący po polsku

Nieocenioną pomocą na wszystkich etapach prowadzenia działalności jest księgowy w Niemczech. W Polsce funkcjonują firmy zajmujące się pomocą rodakom pragnącym rozwijać karierę za zachodnią granicą. Świadczą one kompleksowe usługi obejmujące między innymi:

  • rejestrację firmy w Niemczech, wypełnienie niezbędnych druków;
  • prowadzenie pełnej księgowości;
  • przesyłanie korespondencji do niemieckich urzędów;
  • sporządzenie rozliczeń podatkowych.

Nie musisz znać niemieckiego prawa gospodarczego od podszewki. Zdaj się na specjalistów w tej dziedzinie!

Comments are closed.

https://www.gama-sklep.com.pl/a/163-kuchnia-w-ksztalcie-litery-g https://samanthasmithphoto.com/jak-poradzic-sobie-z-powolnymi-aplikacjami/ https://my-place.pl/kask-jezdziecki-co-warto-wiedziec/