Ubezpieczenie szkolne to polisa coraz chętniej kupowana przed rodziców i opiekunów dzieci. Ubezpieczenie takie pozwala na uzyskanie większej pomocy finansowej w przypadku nieszczęśliwego wypadku czy śmierci ubezpieczonego dziecka. Gdzie zakupić ubezpieczenie szkolne? Jak działa tego typu polisa? Czy można ją rozszerzyć?

Ubezpieczenie szkolne kupisz nie tylko w szkole!

Wielu rodziców jest przekonanych, że jedyną okazją na zakup ubezpieczenia szkolnego jest wizyta przedstawiciela ubezpieczyciela w placówce oświatowej. Nie jest to jednak prawdą. Podczas wizyty przedstawiciela w szkole oferuje on najczęściej ubezpieczenia grupowe, w których kwoty gwarantowane mogą być niższe niż w przypadku ubezpieczenia indywidualnego. Warto przyjrzeć się tym kwotom z bliska i zadecydować, która z opcji jest lepsza dla naszego dziecka. Musimy wiedzieć, że nie mamy żadnego obowiązku kupowania ubezpieczenia szkolnego w szkole.

Szukając ubezpieczenia szkolnego dla dziecka, pamiętajmy, że ubezpieczenie takie obejmuje dzieci w różnym wieku. Górna granica to 26 lat. Dodatkowo warto wiedzieć, że możliwe jest ubezpieczenie dziecka tuż po narodzinach! Wiele osób pyta też, czy ubezpieczenie szkolne chroni jedynie podczas zajęć w szkole? Otóż nie – ubezpieczenie takie działa przez cały rok szkolny: w szkole, w domu, w czasie wyjazdów z rodziną, wakacji, ferii zimowych.

Jak działa ubezpieczenie szkolne?

Podstawowym zadaniem ubezpieczenia szkolnego jest wypłacenie gwarantowanych środków w razie nieszczęśliwego wypadku dziecka lub jego śmierci. Możliwe jest rozszerzenie podstawowej polisy ubezpieczeniowej o dodatkowe klauzule. Znaleźć w nich można m.in. zwrot kosztów uszkodzenia sprzętu medycznego np. okularów korekcyjnych, jednorazowe świadczenie na wypadek śmierci prawnego opiekuna Ubezpieczonego czy zasiłek dzienny z tytułu krótkotrwałej niezdolności do nauki .

 

 

Comments are closed.