Jak przybrać stół, aby nasi goście i domownicy byli zachwyceni? Okazuje się, że doskonałe potrawy i przekąski to nie wszystko – aby móc wygodnie biesiadować w gronie bliskich konieczny jest również dopasowany do potrzeb komplet sztućców. Nowoczesne sztućce proponują nam topowi producenci i projektanci – czym kierować się wybierając konkretny zestaw?

Komplet sztućców – jakie materiały są pożądane?

Nowoczesne sztućce to połączenie wysokiej funkcjonalności, trwałości i oryginalnego designu. Projektanci stale proponują nam nowe wzory i projekty, aby móc wybierać wśród kompletów inspirowanych najnowszymi trendami. Zanim wybierzemy konkretny komplet sztućców dowiedzmy się, z czego jest on zrobiony. Dzisiaj najbardziej pożądanym materiałem jest stal nierdzewna 18/10, która nie odkształca się, nie jest podatna na zarysowania, korozję. Komplet sztućców wykonany z tego tworzywa możemy bez obaw czyścić w zmywarkach automatycznych.

Jaki komplet sztućców wybrać, aby cieszył oczy? Wśród licznych propozycji projektantów warto zwrócić uwagę na sztućce inspirowane minimalizmem i designem skandynawskim. Takie komplety mają najczęściej nieco wydłużone trzonki, smukłą linię, zdobienia w formie frezów. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sztućce zdobione motywami roślinnymi oraz ornamentami – nawiązują one do klasycznego wzornictwa.

Sztućce na prezent – wybierz komplet z grawerem!

Komplet sztućców to świetny pomysł na prezent dla bliskich nam osób, np. z okazji rocznicy ślubu czy wesela. Taki komplet możemy bezpłatnie ozdobić eleganckim grawerem – tę usługę zaproponuje nam większość topowych producentów. Grawer może składać się z inicjałów osoby obdarowanej lub też pierwszej litery imienia oraz nazwiska. Producenci pozwolą na wybrać rodzaj czcionki oraz wielkość napisu w zależności od wybranego kompletu sztućców.

Comments are closed.