Efektowny, ponadczasowy i solidny… Stół ogrodowy drewniany jest uniwersalnym wyposażeniem zdobiącym większość ogrodów. W sklepach z wyposażeniem outdoorowym znajdziemy meble wykonane z różnych gatunków drewna. Okazuje się, że w wymagającym, zewnętrznym środowisku znacznie lepiej niż klasyczne modele z sosny czy dębu radzą sobie meble z egzotycznego drewna tekowego. Czym wyróżniają się stoły tekowe? Gdzie znaleźć wysokiej klasy model? Sprawdź nasze propozycje!

Niezawodne rozwiązania: stół ogrodowy drewniany prosto z tropików

Stół ogrodowy drewniany powinien z jednej strony doskonale się prezentować i zdobić ogród, a z drugiej – charakteryzować się nieprzeciętną solidnością. Wszystko to, czego możemy oczekiwać od wyposażenia outdoorowego, zawierają w sobie modele wyprodukowane z drewna tekowego. Rosnąca w azjatyckich lasach monsunowych teczyna, w odróżnieniu od europejskich drzew, zawiera w swoim składzie ogrom substancji oleistych i kwasu krzemowego. Specyficzny skład sprawia, że drewno jest wyjątkowo twarde, odporne na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne, takie jak promieniowanie UV, woda, wysoka i niska temperatura, a nawet ostre środki chemiczne. Faktem jest, że kupno kompletu mebli z egzotycznego drewna jest niemałym wydatkiem. Warto jednak pamiętać, że nowe wyposażenie będzie w nienagannym stanie służyło znacznie dłużej niż standardowe, tańsze meble.

Meble rattanowe Vimine, czyli z czym łączyć stół ogrodowy drewniany

Solidny, ciężki stół ogrodowy drewniany pełnię swoich możliwości odkryje, kiedy zestawisz go z lekkimi krzesłami z rattanu. Wyjątkowe komplety składające się z okrągłych lub prostokątnych stołów tekowych i designerskich krzeseł oferuje Vimine. Drewniane stoły i meble rattanowe Vimine inspirowane są stylem kolonialnym. Każdy produkt wytwarzany jest ręcznie z ekologicznego surowca.

 

 

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej