Spodnie do jazdy konnej, toczek i sztyblety łączy jedna rzecz – mają ułatwiać jazdę konną. Znaleźć je można nie tylko w sklepach specjalistycznych, ale także w ogólnych sklepach sportowych, jakie można znaleźć na terenie całego kraju.

Bezpieczne spodnie do jazdy konnej

Jeżeli jest mowa o takich spodniach, to pod uwagę należy dokładnie wziąć bryczesy. Ich głównym zadaniem jest zmniejszenie do zera liczby otarć po wewnętrznej stronie ud od siodła. Jeżeli ktoś jeździ sporadycznie na koniu, to nie będzie miał z tym żadnych problemów. Dopiero przy intensywnych treningach przetarcia na wewnętrznej stronie ud mogą stanowić ogromny problem, powodując u jeźdźca dyskomfort. Aby tego uniknąć, warto odpowiednio wcześniej wyposażyć się w bryczesy z pełnym lejem lub z krótkim lejem kolanowym. Te pierwsze ograniczają nieco ruchy, dlatego dedykowane są one tylko dla profesjonalnych jeźdźców.

Bryczesy dopasowane do potrzeb jeźdźca

Tego typu spodnie do jazdy konnej nie mogą być zbyt luźne. Nie mogą one również powodować zbytniego ucisku na nogi. Amatorzy powinni zainwestować na sam początek w spodnie z lejem kolanowym, które zapewniają większą swobodę ruchów. Na etapie, gdzie uczymy się dopiero współpracy z koniem, jego ruchów, jest to koniecznością, która w zdecydowanym stopniu ułatwi nam pracę. W obecnych czasach oferta spodni do jazdy konnej jest bardzo szeroka. Nie tylko mamy do wyboru spodnie treningowe, ale również te specjalne – konkursowe, które podnoszą estetykę i prestiż samego jeźdźca. 

 

Comments are closed.