Wysokie donice przed domem, na tarasie czy werandzie, to świetne rozwiązanie, kiedy chcemy udekorować przestrzeń w sposób oryginalny. W donicach osadzić można zarówno wiosenne kwiaty, jak i letnie rośliny, jesienią znajdzie się w nich dość miejsca na wrzosy i wrzośce. Jakie donice wybrać?

Technorattanowe wysokie donice przed domem

Decydując się na wysokie donice przed domem, przede wszystkim warto rozważyć donice technorattanowe. Doskonale komponują się one z meblami technorattanowymi, jak również pozwalają na estetyczne udekorowanie przestrzeni. Donice tego typu tworzone są z trwałych, odpornych na uszkodzenia materiałów. Ich stelaże tworzone są ze spawanych elementów aluminiowych – materiał ten jest lekki i trwały, co dodatkowo wpływa na niską wagę mebla. Okrycie doniczki tworzy plecionka technorattanowa – jej nieporowata struktura nie wchłania brudu, wilgoci, nie jest podatna na płowienie pod wpływem promieniowania słonecznego. Wysokie donice przed domem tego typu sprawdzą się do osadzenia niewielkich tuj czy karłowatych krzewów. Alternatywą są donice rattanowe tarasowe, wykonywane z naturalnych pnączy rattanowych. Donice takie rewelacyjnie prezentują się w aranżacjach boho. Donice rattanowe tworzone są z pnączy pochodzących z ekologicznych i zrównoważonych upraw. Pozyskiwanie surowca nie degraduje środowiska.

Wysokie donice przed domem – donice kompozytowe

Niebanalnym rozwiązaniem na wysokie donice przed domem, jest zastosowanie donic kompozytowych. Donice takie tworzone są z cementu oraz włókna szklanego – takie połączenie sprawia, że tworzywo jest trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Atutem donic kompozytowych jest także ich waga – stabilna struktura sprawia, że w donicach tego typu można bez obaw osadzać ciężkie krzaczki czy niskie tuje.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej