Jedzenie powinno być nie tylko rytuałem pozwalającym na dostarczenie do organizmu cennych składników odżywczych. Każdy posiłek powinien przynosić nam radość z poznawania nowych smaków czy delektowania się ulubionymi potrawami. Dla wielu z nas produktami, których nie może zabraknąć w codziennej diecie, są słodycze.

Słodkości w codziennej diecie

Słodkie przekąski traktujemy jako przyjemność, na którą możemy pozwolić sobie w każdej sytuacji – pozwalają na to niezliczone ilości batoników czy tabliczek czekolady w sklepach. Warto jednak wiedzieć, że słodycze dostępne w sklepach mogą negatywnie wpłynąć na nasze samopoczucie, zdrowie i na sylwetkę – wszystko za sprawą tłuszczów oraz konserwantów, które wykorzystywane są do ich tworzenia. Chcąc podarować dziecku coś słodkiego do przekąszenia w szkole czy podczas wycieczki, warto postawić na zdrowe przekąski: batoniki ziarnami i orzechami, owoce takie jak banany, daktyle.

Domowe słodycze – zdrowe i smaczne!

Słodycze dostępne w sklepach są zazwyczaj drogie i pełne niezdrowych tłuszczów, które bezpośrednio wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. Zamiast nich warto samodzielnie spróbować przygotować smaczne smakołyki – idealną propozycją okaże się brownie z malinami. To proste ciasto, oparte w dużej mierze o gorzką czekoladę, stanie się ulubieńcem wszystkich domowników i ciastem, które pojawia się na stole co weekend. Oczywiście to tylko jedna z wielu propozycji – w sieci bez problemu znajdziemy liczne przepisy na słodkości, również odpowiednie dla diabetyków. Kluczem do stworzenia zdrowych smakołyków jest znalezienie odpowiednika klasycznego cukru. Ciasta i wypieki możemy dosładzać, wykorzystując miód, syrop klonowy, ksylitol, melasę, daktyle – możliwości jest naprawdę dużo. Domowe wypieki to idealne rozwiązanie podczas przyjęć dla gości naszych dzieci – są nie tylko smaczne, ale i zdrowe!

Comments are closed.