Wysoka funkcjonalność, trwałość oraz estetyka – to główne cechy, którymi odznacza się odzież medyczna damska. Współcześnie panie pracujące w szpitalach, przychodniach czy w placówkach zdrowia mogą wybierać w szerokim asortymencie oryginalnej odzieży tworzonej z myślą o nich. Co warto wiedzieć o odzieży medycznej damskiej?

Odzież medyczna damska tworzona z dbałością o najmniejsze detale

Praca na oddziałach szpitalnych czy też w przychodniach trwa często dłużej niż 8 godzin. W tym czasie pracownicy przemierzają wielokrotnie korytarze placówki, spotykają się z pacjentami, uzupełniają dokumentację. Jest to praca w dużej mierze fizyczna, przez co konieczne jest zapewnienie sobie wygodnych ubrań oraz obuwia. Odzież medyczna damska powstaje z myślą o trudnych warunkach pracy – projektanci dbają o to, aby odzież wykonywana była z wysokiej jakości materiałów i aby kroje dopasowane były do potrzeb użytkowników. Panie mają do wyboru szeroki asortyment: bluzy, koszulki, spodnie, fartuchy, żakiety, bluzki, ale też sukienki czy spódnice, które nie krępują ruchów i uzupełnione są o funkcjonalne kieszenie. Uwagę zwracają kolory – odzież medyczna damska odznacza się przyjemną paletą barw, w tym ubraniami w kolorach błękitu, różu, pastelowej zieleni, czerni.

Czy odzież medyczna damska wykonywana jest ze specjalnych tkanin?

Jakie tkaniny wykorzystywane są do tworzenia odzieży medycznej damskiej? Przede wszystkim są to tkaniny łączące różnorodne włókna, zarówno syntetyczne, jak i naturalne. W przypadku syntetyków pozwalają one na nadanie tkaninie elastyczności, są przyjemne w dotyku. Z naturalnych włókien wymienia się bawełnę, która wzmacnia tkaniny, sprawia, że są one bardziej odporne na ścieranie czy pranie w wysokich temperaturach. Tkaniny wykorzystywane do tworzenia odzieży medycznej często posiadają też włókna sprawiające, że materiał schnie szybciej.

 

 

Comments are closed.