Twoja firma również boryka się z nierzetelnymi kontrahentami? Lista niezapłaconych faktur wciąż się wydłuża, a podmioty, które powinny je opłacić nie odbierają telefonów lub pokrętnie się tłumaczą? Jeśli Ty także należysz do grona firm zmagających się z nieterminowym ściąganiem należności, warto, abyś zainteresował się zleceniem windykacji wyspecjalizowanemu przedsiębiorstwu.

Biznes pod ścianą

Utrzymanie płynności finansowej to jedno z podstawowych wyzwań, z którymi mierzą się codziennie polskie firmy. Problem ten jest szczególnie aktualny w dobie pandemii, dużej niepewności rynkowej i fragmentarycznego zamrożenia gospodarki. Wyzwanie to dotyczy przede wszystkim reprezentantów sektora MSP, zależnych od kilku kluczowych kontrahentów.

Dla takich firm problem zalegania z płatnościami może być kwestią jak z dramatu Shakespeare’a: „być albo nie być”. W praktyce odzyskiwanie należności stanowi twardy orzech do zgryzienia. Uchylanie się od obowiązku opłaty może być motywowane przez dłużnika na wiele sposobów. Najbardziej doświadczeni w tej materii wykorzystują wszystkie kruczki prawne, aby opóźnić spłatę. Zmaganie z takimi dłużnikami może pochłaniać czas i pieniądze, a przy tym generować stres i frustrację. Nic dziwnego, że wielu wierzycieli decyduje się na zlecenie windykacji profesjonalistom.

Oddaj ściąganie długów w ręce zawodowych windykatorów

Firmy windykacyjne dysponują narzędziami, wiedzą i doświadczeniem, co ma przełożenie na usprawnienie procesu odzyskiwania długu. Nieuczciwi dłużnicy zdają sobie sprawę, że pojawienie się wyspecjalizowanego podmiotu znacznie ogranicza możliwości lawirowania. Windykator może skorzystać z konkretnych rozwiązań, zaprojektowanych z myślą o specyficznej sytuacji dłużnika. Jednym z nich jest rozłożenie zobowiązania na raty.

Motywująco może zadziałać także wpisanie podmiotu do KRD, zrezygnowanie z egzekwowania odsetek czy umorzenie całość lub części należnej wierzycielowi rekompensaty za poniesione koszty odzyskiwania długu. Windykator posiada dostęp do informacji o aktywach oraz źródłach dochodu płatnika, co jest podstawą do rozpoczęcia odzyskiwania długu. Firma windykacyjna może reprezentować swojego Klienta na etapie polubownym, przed sądem oraz podczas egzekucji komorniczej.

Więcej informacji znajdziesz na stronie Indos.pl – Korzyści ze współpracy z firmą windykacyjną – Zapraszamy!

Comments are closed.