Sprzedaż w sieci to olbrzymie ramię handlu – dzisiaj w sieci kupują już nie tylko młodzi, ale każdy kto ceni sobie oszczędność własnego czasu i pieniędzy. Kupowanie w sieci jeszcze nigdy nie było tak proste – wystarczy komputer, laptop, tablet czy telefon komórkowy. Wybór sklepów internetowych przez klientów nie jest przypadkowy – poprzez odpowiednie pozycjonowanie sklepów internetowych możliwe jest zasugerowanie kupującym konkretnej witryny. A to oznacza większe zyski dla firmy!

Pozycjonowanie sklepów internetowych – gwarancja popularności!

Szukając konkretnych produktów czy usług w sieci posiłkujemy się wyszukiwarkami internetowymi. To, co pokazują nam w wynikach nie jest przypadkowe. Na samej górze widzimy oferty sponsorowane, które są wynikiem wykorzystania płatnych reklam. Niżej – sklepy z pasującym asortymentem. Ich pozycja jest wynikiem działania wielu osób, w tym również pozycjonerów – mówią pracownicy marki xann.pl. Pozycjonowanie sklepów internetowych jest niezwykle ważne z biznesowego punktu widzenia. Im wyżej bowiem znajduje się sklep w wynikach wyszukiwania, tym większa szansa, że to właśnie do nas przyjdzie klient i zostawi swoje pieniądze. Stabilna pozycja sklepu w wynikach wyszukiwania wymaga stałego pozycjonowania, a więc współpracy z agencją SEO. 

Jak rozpocząć współpracę z agencją SEO?

Wybór agencji SEO nie powinien być przypadkowy – warto zapoznać się z firmami oferującymi swoje usługi w pobliżu, porozmawiać z nimi. Kierujmy się przede wszystkim rekomendacjami oraz udanymi współpracami z innymi markami. Kiedy wybór zostanie podjęty konieczne jest ustalenie planu działania – zazwyczaj praca rozpoczyna się od dokładnego audytu strony i ustaleniu, czy jest ona odpowiednio zoptymalizowana. Kolejno wybierane są frazy kluczowe i czas działania. 

Comments are closed.