Jazda profesjonalna i wyczynowa na rowerze wymaga inwestycji w odpowiedni sprzęt – tylko dzięki temu zapewniamy sobie wydajną jazdę, bezpieczeństwo i odpowiednią ochronę. Do tego typu jazdy warto rozważyć zakup profesjonalnych butów rowerowych SPD.

Dlaczego buty profesjonalne na rower?

Buty rowerowe SPD lub MTB stworzone są właśnie z myślą, aby jazda na rowerze była jak najbardziej optymalna i bezpieczna. Aby energia, którą wkładamy w pedałowanie, miała odwzorowanie w faktycznej jakości i prędkości jazdy rowerem. Tylko dzięki temu mamy szansę na efektywne rozwijanie naszej niezwykłej pasji. Obuwie tego typu projektowane jest przez prawdziwych znawców tematu – dlatego również wybierane przez profesjonalistów.

Największym i najważniejszym producentem profesjonalnego sprzętu rowerowego jest japońska firma Shimano. Oprócz produkcji części rowerowych projektuje również odzież i inne akcesoria niezwykle pomocne w jeździe na rowerze. Buty rowerowe SPD, czyli skrót od Shimano Pedalling Dynamics, to najlepszy wybór do jazdy nie tylko wyczynowej.

Niezwykła konstrukcja buta

Profesjonalne buty rowerowe SPD wyposażone są w specjalne podeszwy, które bardzo dobrze przylegają do pedałów, a także posiadają grube i wysokie boki, które dodatkowo chronią stopę przed urazami mechanicznymi. Zazwyczaj posiadają również specjalne mocowanie do bloków pedałów zatrzaskowych. Najlepiej pasują do pedałów Shimano, ale z powodzeniem można ich używać również w innych systemach zatrzaskowych.

Podeszwa takiego obuwia jest znacznie sztywniejsza od zwykłych butów sportowych i często również karbowana. Dzięki temu jazda jest znacznie wydajniejsza, a nasza energia włożona w pedałowanie optymalnie rozłożona. Nie służą one oczywiście do chodzenia, ale niemniej zostały tak skonstruowane, aby możliwe było przejście niewielkiego kawałka trasy, np. po błocie lub śliskich powierzchniach.

Dodatkowe i funkcjonalne rozwiązania

W butach rowerowych SPD możemy również liczyć na inne wygodne rozwiązania. Na przykład wzmocniona pięta dla większej ochrony, możliwość wyboru, w zależności od preferencji, zapinania na rzepy lub sznurówki oraz zastosowanie materiałów odpornych na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki pogodowe.

Wszystkie tego typu buty posiadają również udogodnienia, które mają na celu zapewnienie odpowiedniej wentylacji. Jest to niezwykle ważne, ponieważ podczas długiej jazdy, jak i w każdym innym sporcie, stopa poci się i przegrzewa. Specjalne materiały i siateczki mają za zadanie niwelować tę uciążliwość.

Więcej informacji znajdziesz na stronie buty rowerowe spd – 0.

Comments are closed.

zobacz wiecej kanejohns.com zobacz wiecej