Kupno polisy OC jest sporym wydatkiem, szczególnie dla młodych i niedoświadczonych kierowców. Znaczna część osób nabywających i rejestrujących swój pierwszy wóz nie jest przygotowana na ratę mogącą przekraczać nawet tysiąc złotych. Jak zaoszczędzić podczas podpisywania umowy z ubezpieczycielem?

Współwłasności

Najprostszym i popularnym wśród początkujących kierowców sposobem na zaoszczędzenie niemałej kwoty jest ustanowienie się nie jedynym właścicielem pojazdu, a współwłaścicielem. Do dowodu rejestracyjnego warto wpisać jeszcze jednego, doświadczonego kierowcę mającego na swoim koncie zniżki za bezszkodową jazdę i staż za kółkiem. Ważne jest, aby współwłasność powierzyć zaufanej osobie, na przykład rodzicowi czy starszemu rodzeństwu.

Nowoczesne narzędzia – kalkulator OC i AC

Nieocenioną pomocą podczas kupowania polisy jest Internet. Na stronach czołowych towarzystw i multiagencji znajdziesz proste w obsłudze porównywarki ofert. Narzędzie umożliwiającym szybkie obliczenie kosztów zakupy polisy jest kalkulator OC AC. Większość firmy ubezpieczeniowych daje możliwość podpisania umowy przez Internet. Umowy zawierane w ten sposób często są korzystniejsze niż podpisywane przez pośrednika. Zanim podpiszesz umowę, dokładnie sprawdź jej treść (przede wszystkim ogólne warunki umowy). Jeśli jakiś punkt budzi wątpliwości, warto skorzystać z infolinii. 

Miejsce rejestracji pojazdu

Co ciekawe, na wysokość składki za ubezpieczenie OC wpływa również miejsce rejestracji wozu. Osoby posiadające dwa mieszkania albo studenci mieszkający poza rodziną miejscowością mogą zarejestrować pojazd w mniejszym, a zatem i mniej ruchliwym i bezpieczniejszym mieście.

Comments are closed.