Łańcuch bloków, blockchain, zdecentralizowana baza danych – kilka określeń na jedną rzecz, która dokonuje wielkiej rewolucji w wielu branżach. Prężnie postępujący blockchain software development pokazuje, że w przyszłości tak naprawdę ciężko będzie obyć się bez tej właśnie technologii. I to nie tylko, jeśli chodzi o świat finansów. 

Branża finansowa

Skoro jednak branża finansowa najbardziej odczuwa blockchain development, należy zacząć od niej. To właśnie tam najwięcej wykorzystuje się wszystkie możliwości, jakie oferuje ta nowoczesna technologia. Doszło nawet do tego, że w 2015 roku została powołane specjalne konsorcjum banków i firm FinTech. Odpowiedzialni są oni za dalszy blockchain development. Swoją cegiełkę dokładają do tego takie firmy, jak chociażby 10clouds, jakie są w stanie zapewnić blockchain development services. Blockchain ma zapewnić bezpieczniejszy przepływ pieniędzy – chociażby przez to, że jego główną cechą jest pełna decentralizacja.

Branża nieruchomości

Kto nie kupował kiedyś na własność domu lub mieszkania, ten nie wie z jak skomplikowanym procesem ma się na co dzień do czynienia. To czasochłonny proces, który może zostać stanowczo uproszczony, jeżeli technologia blockchain zostanie dopasowana do wymogów tej branży – co całkiem możliwe, że niedługo nastąpi. Wykorzystanie smart kontraktów sprawi, że proces zatwierdzenia całej transakcji zdecydowanie zostanie przyspieszony. Cała transakcja może zostać sfinalizowana, jeżeli dojdzie do zatwierdzenia warunków, jakie dokładnie opisane będą w inteligentnych umowach. 

Wynajem i udostępnianie

Blockchain application development chętnie wykorzystywane jest przez firmy, które chętnie oferują wynajem lub udostępnienie. Taka usługa jest najpopularniejsza w branży motoryzacyjnej. Teraz, dzięki blockchain, wszystko przybierze jeszcze łatwiejszą formę, a wszystkich formalności będzie można dokonać nawet za pomocą własnego smartfonu. Sieci peer-to-peer sprawią, że będzie można zrezygnować z udziału pośredników. Jak łatwo się domyślić, dzięki temu będzie można również wpłynąć na obniżenie kosztów. Na razie mówi się o samochodach, ale w przyszłości wynajem i udostępnienie może się znacznie poszerzyć. Nawet, jeżeli chodzi o książki, czy też meble, narzędzia, itd. 

 

Wykorzystanie sieci blockchain z czasem będzie rozszerzać się jeszcze bardziej. Tym bardziej, że poszczególni programiści nadal pracują nad możliwościami, jakie ta technologia jest w stanie zapewnić. 

Comments are closed.