Jeździectwo jest nie tylko sposobem spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim pasją i stylem życia. W szafie każdego miłośnika tego sportu znajduje się zestaw specjalistycznych ubrań zapewniających wygodę podczas jazdy i zwiększających bezpieczeństwo. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej obuwiu zaprojektowanemu z myślą o osobach jeżdżących konno. Jakie buty oferuje dobry sklep jeździecki? Sprawdź!

Sklep jeździecki: obuwie dla amatora i profesjonalisty

Sklep jeździecki oferuje profesjonalistom i początkującym jeźdźcom szeroki wybór wysokiej klasy ubrań i akcesoriów. Część z nich dedykowana jest wszystkim osobom jeżdżącym konno, a część – zawodowcom biorącym udział w turniejach. Do bazy stroju jeździeckiego bez wątpienia należą buty – sztyblety oraz oficerki. 

Pierwszy typ obuwia jeździeckiego, czyli sztyblety, polecane są przede wszystkim osobom uczącym się jeździć. Krótkie, wygodne buty ze skóry na płaskim obcasie nie wyślizgują się ze strzemion. Dzięki gumie umieszczonej po boku łatwo je założyć. Czubek sztybletów powinien być wzmacniany, a podeszwa – antypoślizgowa. Sztyblety dodatkowo mogą być wzbogacone o sztylpy, czyli ochraniacze.

Alternatywą dla sztybletów są oficerki przypominające nieco klasyczne kozaki. Charakteryzują się one eleganckim wyglądem. Doskonale pasują do stroju paradnego. Dzięki wysokiej cholewce skutecznie chronią nogę przed otarciami oraz dobrze ją stabilizują. Przeważnie produkowane są z naturalnej skóry.

Fachowe doradztwo

Nie jesteś pewien, jak skompletować strój do jazdy konnej? Obawiasz się, czy wstępnie wybrane buty okażą się dla Ciebie odpowiednie? W profesjonalnym sklepie jeździeckim znajdziesz fachową pomoc, której nie uzyskasz w standardowym sklepie sportowym. Kompletując swój pierwszy zestaw do jazdy konnej, warto skorzystać z rady doświadczonych sprzedawców.

Comments are closed.

zobacz wiecej zobacz wiecej