Coraz częściej na portalach aukcyjnych, jak i na rozmaitych forach internetowych znaleźć można osoby, które sprzedają egzotyczne palmy. Trzeba przyznać, że zainteresowanie na tego typu roślinność z roku na rok rośnie, dlatego też nie brakuje chętnych na ich zakup. Jakie palmy są najlepsze? Jakie drzewa sprawdzą się w naszych warunkach? Poniżej kilka przydatnych wskazówek.

Dlaczego palmy?

Tych drzew z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Imponująca wysokość, rozłożyste liście, piękny trzon i niesamowita kolorystyka – to wszystko sprawia, że Polacy chcą mieć palmy w swoich ogrodach, na balkonach i tarasach. Doskonale prezentują się one we wnętrzach, gdyż wprowadzają do nich wyjątkowy klimat.

Warto jednak wiedzieć, jakie palmy poradzą sobie w naszym zmiennym klimacie i jak przede wszystkim o nie dbać. Zdecydowanie nie są to drzewa, które tylko podlewa się raz w tygodniu. Zimą bowiem palmie trzeba zapewnić odpowiednią temperaturę oraz ochronić ją przed śniegiem. Latem należy zadbać o odpowiednie nawodnienie.

Dlaczego Polacy wybierają egzotyczne palmy?

Polacy chcą mieć w swoich ogrodach palmy, gdyż dodają one uroku i klasy każdej przestrzeni. Co więcej, palmy dają doskonałe schronienie przed słońcem, dlatego też nadają się do tego, by umieszczać je obok altan, namiotów, zestawów wypoczynkowych itp.

Ponadto, trzeba przyznać, że nie każdy decyduje się na te drzewa, gdyż wiele osób przeraża to, ile pracy i czasu trzeba im poświęcić. Nie oznacza to jednak, że przy właściwej pielęgnacji nie można cieszyć się piękną, wysoką, rozłożystą palmą, która z pewnością doda klimatu każdej przestrzeni.

Jak dbać o palmy?

Każdy, kto chce zdecydować się na zakup takiej palmy, powinien dowiedzieć się, jak taką roślinę pielęgnować. Bez względu na gatunek, warto pamiętać o tym, że przynajmniej raz na tydzień lub raz na dwa tygodnie najlepiej ją obficie podlać. Zimą, najlepiej zaopatrzyć się w jakiś pokrowiec, by nie narazić palmy na mróz. Powinien jednak być to sprzęt specjalnie przeznaczony do określonej palmy. Warto w tej kwestii posłuchać fachowców, gdyż doradzą oni osobom, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy.

Łatwiej mają osoby, które kupią palmy w doniczce. Taką roślinę można wówczas w okresie zimy przenieść w ciepłe miejsce, by mogła ona przeczekać do lata. Jeżeli nie ma takiej możliwości, to można ją zabezpieczyć pod dachem. W przypadku tych drzew kompletnie nie sprawdza się obkładanie korą i zawijanie jej folią. Problemem są nie tylko gabaryty, ale również to, że nie każda palma lubi być w ten sposób okryta.

Więcej informacji znajdziesz na stronie palmy.

Comments are closed.